II. MUST- Ifjúsági és Egyetemi Összművészeti Találkozó
IX. Debreceni Egyetemi Színjátszó Találkozó
Into the woods /Kolozsvár/Jellemkeresés egy elvarázsolt erdőben, amely akár mindannyiunk elméje is lehetne. Mostoha, óriás, elvarázsolt tehén, egyszóval mindannyiunk démonai, melyekkel meg kell küzdenünk a felnőttévállás küszöbén. Ez a mindent eldöntő tűzpróba, hogy felnőttlétünket milyen minőségben éljük meg.
Legyen szó Hamupipőkéről, Piroskáról, Jankóról vagy Aranyhajról, egy közös bennük: nem tudnak élni a tőlük elvárt életformában, ezért ki-ki a maga módján önmegvalósításra kényszerül.
A mese bűvölete segíti a nézőt befogadni a fiatalokat érintő problémákat, lehetnek ezek valósak vagy túlgondoltak, egy dologban mindenik karakter egyezik: a legnehezebb egy ember életében kilépni a gyermekcipőből.
Az Into the woods c. broadway-musical, a Grimm-történetek újramesélése közben, ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keresi a választ. A belőle készült előadásunk egy felvonásba sűríti – többek között – Babszem Jankó, Hamupipőke, Piroska és a Farkas, valamint Aranyhaj történetét, és egy koncertszínházi keretben, az osztály saját zenekari átiratában mutatja be, hogy mi is történne az erdőben, ha ezek a mesei figurák egyszer csak összetalálkoznának.Szereposztás:
Mesélő- SÁROSI Áron
Pék- GÁSPÁR-BARRA Szilárd
Pékné- KEREKES Barbara
Hamupipőke- CSÜDÖM Henrietta
Hamupipőke mostohája, Hamupipőke anyja, Óriás felesége- KEREKES Ákos
Piroska, Aranyhaj- DARADICS Hannah
Boszorkány- ILYÉS Klaudia
Farkas, Jankó- FERENCZ Ádám
Aranyhaj hercege, Hamupipőke hercege- BALÁZS Ádám
Jankó anyja- KALI Anna
Tehén- ORBÁN SzabolcsStáb:
Rendezte: KILITI Krisztián
Társrendező: BÉLAI Marcel
Light design: PORTIK Zoltán
Jelmezek: KALI Anna
Asszisztencia: KEREKES Barbara, VIZI Abigél
Koreográfia: KIS-LUCA Kinga
Zenei vezető: HARY Judit
Hangszerelés: BUDRALA Hanna, GÁSPÁR-BARRA Áron
Zongorakíséret: SALLAI Krisztina
Hangtechnika: GÁSPÁR-BARRA Áron
Osztályvezető: Kozma Gábor Viktor
Külön köszönet: TRABALKA Cecília, FAZAKAS Lehel, DÉNES Csaba, KALI Szabolcs-Barna
Partner: A Babes-Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző és Zeneművészet Kar, Kolozsvári Magyar Opera és Váróterem Projekt
Helyszín: Csokonai Fórum, Kóti Árpád terem Ingyenes
A program az Interreg V-A Románia-Magyarország Együttműködési Program keretein belül megvalósuló, ROHU446 – EduCultCentre, a „Román-magyar határon átnyúló képzési központ és értéktár a kulturális és történelmi örökség számára” elnevezésű projekt keretén belül valósul meg a Csokonai Színház szervezésében.
Jelen anyag tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.
Vélemény, hozzászólás?